Bydlíme v kontejneru

Podmínky pro získání hypotéky jsou stále přísnější, úrokové sazby se zvedají a v dnešní nejisté situaci si jen málokdo troufne brát si vyšší hypotéku na bydlení. Ovšem být stále v podnájmu také není zrovna výhodné, tak co si počít? Ze statistik za rok 2020 vyplývá, že Češi musí na své vlastní bydlení vydělávat skoro nejdéle v celé Evropě. Na standardizovaný byt o výměře 70 m2 vydělávají Češi v průměru 12 let, hůř jsou na tom jen Srbové, kterým to trvá ještě o tři roky déle. Co se ale v tak neutěšené době dá s bydlením dělat?


Zejména mladé lidi, kteří by si chtěli založit rodinu, toto téma trápí nejpalčivěji. Proto a také z ekologických důvodů se často rozhodnou pro bydlení ve stavebním kontejneru. Kontejnerové stavby vychází levněji, jsou rychle postavené, lze je různě upravovat, skládat k sobě, přidávat i ubírat. Velkou výhodou je vysoká variabilita modulových staveb, které mohou být uspořádány zcela podle vašich představ včetně vybavení. Moduly určené k obytným účelům jsou obvykle vyšší řady, nechybí fasáda, střecha či další doplňkové konstrukce, takže na první pohled ani nepoznáte, že před vámi nestojí zděný dům.

Mladým lidem tyto stavby vyhovují nejen kvůli rychlosti výstavby a výhodným cenám, ale také z toho důvodu, že stavba s nimi prochází jejich životem a může se jim přizpůsobovat. Nejprve jsou sami, stačí jim menší domek, později, když se rodina rozroste, lze bez problémů moduly přidat. Jakmile děti odrostou a opustí rodné hnízdo, opět se může dům upravit na menší prostor. modulové stavby jsou skutečně velmi variabilní a lze si s nimi hrát. A rozhodně se nemusíte bát nižšího komfortu, jednotlivé moduly jsou řádně zatepleny, takže skvěle izolují a zima vám v nich rozhodně nebude.
Copyright © 2024 SEO kvalitně. Nastavení Cookies.